• +00 (420) 722 945 965
 • info@ukazmicestu.cz

Kdo má PROČ žít, snese každé JAK

UKAŽ MI CESTU

Dej nám, Bože, tři dary: smělost, pokoru a rozum. Smělost na to, abychom změnili věci, které se změnit dají. Pokoru na to, abychom se dokázali smířit s tím, co změnit nelze. A rozum na to, abychom mezi těmi věcmi dokázali rozlišovat.

 • 01
  SMĚLOST

  nastavme tvář vlastnímu strachu a přes veškerý tlak okolí zůstaňme věrni tomu, čemu věříme.

 • 02
  POKORA

  Neobviňujme celý svět za to, jak je nespravedlivý. Přestaneme totíž bojovat a ničeho nedosáhneme.

 • 03
  ROZUM

  Milujeme své děti celým svým srdcem a proto rozeznáme co je pro ně dobré a co není.

DESET LET s Davídkem v obrazech

Za deset let jsme s Davídkem urazili pořádný kus cesty. Když se probírám fotografiemi a vídei, tak musím říct, že to byl hodně hektický život. Byli jsme mezi prvními, kdo absolvoval náročnou léčbu kmenových buněk v Duseldorfu, intenzivní rehabilitaci v ADELI, léčbu aminokyselinami. Davídek byl první, kdo vyzkoušel v Česku a na Slovensku kosmický obleček TheraSuit a byl zkušebním dítětem v začátcích klimkovického KLIMTHERAPY. Díky Davídkovi se hodně změnilo v rehabilitační péči. Pro mě je to však jen poslání a výzva, kterou pokorně respektuji a přijímám. Miluji Davídka a udělám vše, aby ve stavu, ve kterém se né vlastní vinou ocitl, měl dostatek lásky a kvalitní péče.

  • kniha Ukaž mi cestu

   Týdeník KVĚTY

  • kniha Ukaž mi cestu

   Magazín PATRIOT

  • kniha Ukaž mi cestu

   iDNES

ARCADA NeuroMedical

Moderní neurorehabilitační centrum poskytuje špičkové služby pacientům s poškozením mozku, poruchou autistického spektra a dalšími neurologickými deficity.

Více »

O autorech knihy

Život sám je tím, kdo nám klade otázky a člověk se nemá co tázat, ale daleko spíše je životem tázán. Máme životu odpovídat a život zodpovědět. Viktor E. Frankl.

Náhodné setkání

S  Milošem jsme  se zapovídali už  na první schůzce a já bez  dechu sledoval vyprávění příběhu o lidské naději, touze, statečnosti i pokoře, který  člověka  vede  k  tomu, aby  hledal  smysl v  událostech příliš  děsivých na  to,  aby  nějaký  mohly  mít. Hrdina  z  příběhu se nevzdává, bojuje. Žije naplněný život přesto, že hraje s podivně rozdanými kartami. Nebo možná právě proto.

Překonávání překážek  nás posouvá a dělá  velkými. Je  obtížné  všechno  zvládnout a projít  lehce  psychicky a fyzicky extrémně náročným obdobím.

I v utrpení lze ale najít nějaký smysl, který nám pomůže žít dál.

Tato kniha není univerzálním návodem, jak zvládnout traumatizující události  v rodině. Život  nás  někdy  staví  před  úkoly, které nemají žádná dobrá řešení.

Milos Svoboda

Miloš Svoboda

V roce 2006 s manželkou přijali do pěstounské péče syna Davídka, o kterého od úrazu v roce 2007 sám pečuje.

Více »

Rostislav Honus

Rostislav Honus

Věnuje se psychologií a sociologií organizací, osobnímu rozvoji člověka, existenciální filozofií a psychologií.

Více »

Ukaž mi cestu

Autoři Miloš Svoboda a Rostislav Honus v knize „Ukáž mi cestu“ o Davídkovi přinášejí čtenářům svou autentickou zkušenost o nevyzpytatelnosti lidského osudu, zároveň však o andělské lásce, o statečnosti, o schopnosti přinést vlastní oběť ve prospěch blízké bytosti. 

Doc. Mgr. Jiří Siostrzonek Ph.D.

ADRESA
Vernisáže a autorská čtení